V torek, 15. 5. 2018, so se dopoldne devetošolci Luka Privošnik, Tinkara Vengust, Jan Verzelak, Tinkara Žolnir in Jon Žnidarčič s spremljevalko Valentino Toman Čremožnik udeležili srečanja kulturnih šol celjske regije, ki je v soorganizaciji naše šole, I. OŠ Žalec in GCC potekalo v Žalcu z okolico. Tam so se z ostalimi najkulturnicami, najkulturniki ter mentorji zbrali v središču Savinjske doline. Z njimi je bil tudi ravnatelj naše šole, g. Uroš Vidmajer. Ogledali so si 18. bienale otroške grafike v prostorih I. OŠ Žalec, znamenito jamo Pekel, Ekomuzej hmeljarstva in pivovarstva Slovenije, mestni trg Žalec ter v kulturnem domu Vrbje še gledališko predstavo v angleščini v izvedbi učencev I. OŠ Žalec. Bilo je lepo.

Šolski novinarji