V četrtek, 9. 9. 2021, je za sedmošolce in osmošolce potekal športni dan – planinski pohod na Mrzlico.

Zjutraj ob 8.20 smo se zbrali pred šolo, kjer smo dobili malico – sirove štručke, jabolčni sok in hruške. Nato smo odšli do trgovine blizu šole, kjer sta nas že čakala avtobusa. Odpeljala sta nas do Podmeje, od tam pa smo pot nadaljevali peš. Med potjo smo se ustavili trikrat, hodili smo približno eno uro in pol. Vmes smo pošteno grizli kolena. Na vrhu smo pojedli hrano iz nahrbtnika in se igrali na igralih. Potem smo se zbrali in začeli našo pot nazaj do avtobusov in proti šoli. Pot nazaj do šole je hitro minila.

Dan je bil zabaven in razgiban, predvsem pa izjemno zanimiv in preživet v najlepši učilnici, v naravi.

Ela Kovačič, Urša Dvornik, 7. b, šolski novinarki