V torek, 17. 5. 2022 smo na šoli gostili g. Janeza, ki je v okviru Zavoda Vozim, izvedel delavnice z našimi devetošolci. Gospod je utrpel hujše posledice v prometni nesreči in je skozi svojo zgodbo predstavil njegovo življenje pred in po prometni nesreči, ki ga je prikovala na invalidski voziček. Z učenci se je pogovoril tudi o negativnih učinkih alkohola ter o pomenu varnosti v cestnem prometu. Opozoril je na distrakcije pri vožnji (kot so uporaba mobilnega telefona, hrana in pijača) ter poudaril, kako pomembna je naša pozornost v prometu. Navdihnil jih je z zgodbo o njegovih športnih uspehih na olimpijskih igrah paraolimpijcev. Naši devetošolci so bili z delavnico in s pogovori zelo zadovoljni.

Koordinatorica delavnic,

Urška Poljanšek