V torek, 18. 4. 2023, smo na naši šoli organizirali državno tekmovanje v odbojki za starejše učenke v tem šolskem letu, tokrat najpomembnejše – veliki finale treh najboljših osnovnošolskih ekip v državi. Poleg domačink sta sodelovali še ekipi OŠ Toneta Čufarja z Jesenic in OŠ Kanal.

Na svečani otvoritvi pred polnimi in glasnimi tribunami so se najprej predstavile vse igralke, nato pa je devetošolka Zara Škapin zapela himno. V nadaljevanju so prisotne nagovorili in pozdravili še ravnatelj naše šole, gospod Uroš Vidmajer, predstavnik Občine Žalec, gospod Matej Sitar, in predstavnik Zavoda za šport Planica, gospod Gašper Plestenjak. Otvoritev je Zara zaključila še z eno pesmijo.

Sledilo je ogrevanje in prva tekma med domačinkami in OŠ Kanal. Bolje so začele naše učenke in prvi niz dokaj gladko dobile. V drugem nizu so pobudo prevzele učenke iz Kanala, naše pa so se borile, jih rezultatsko vztrajno lovile, a so bile v zaključku drugega niza vseeno bolj zbrane Kanalčanke. Odločal je skrajšani tretji niz, ki so ga v dramatični končnici s 15 : 13 dobile naše učenke, in vpisale prvo, a zelo pomembno zmago v boju za državni naslov.

V drugi tekmi sta se pomerili OŠ Toneta Čufarja z Jesenic in ekipa OŠ Kanal. Kljub velikemu razočaranju po tesno izgubljeni končnici v prvi tekmi so se Kanalčanke zbrale in drugo tekmo dobile z 2 : 0.

Sledila je odločilna tretja tekma, kjer so naše učenke pokazale vse svoje znanje in kvaliteto ter z nekaj težavami v zaključku drugega niza zmagale z 2 : 0. Tako so  zasluženo osvojile prvo mesto na zaključnem turnirju in s tem naslov državnih prvakinj!

Med 448 osnovnimi šolami v Sloveniji so se tako vse tri ekipe uvrstile med najboljše tri v državi. Vsem iskreno čestitamo za prikazano zelo kakovostno, borbeno igro ter upoštevanje »fair playa«.

Našim učenkam pa še posebej čestitamo za izjemen uspeh, saj se bo ta dan z zlatimi črkami zapisal v zgodovino šole, kjer so naši učenci v dolgoletni zgodovini športa nanizali že veliko odličnih uspehov. Ta pa je vsekakor eden najpomembnejših.

Vsem, ki so kakorkoli pripomogli k odlični organizaciji finalnega turnirja, se lepo zahvaljujemo za sodelovanje, še posebej pa Odbojkarskemu klubu Šempeter in trenerju, gospodu Mitji Dvorniku.

Ekipo so sestavljali: Iza Koren, Asja Bukovnik, Larisa Dobravc, Zoja Dobravc, Julija Četina, Iza Rozman, Zoja Zupanc, Maša Kovač, Tina Udrih, Kaja Mijošek, Maja Vajs, Laura Masnec, trener Mitja Dvornik in vodja ekipe Grega Štorman.

Fotografije si lahko pogledate v galeriji.