17. septembra 2020 smo na šoli pričeli bralno leto in tako z branjem počastili dan zlatih knjig. Na ta dan so prvošolci v knjižnici prejeli slikanico Smejalnik in cvililna zavora Slavka Pregla in ilustratorja Kostje Gatnika.

Letos obeležujemo že 60. bralno značko. Bralno značko sta po češkem vzoru osnovala ravnatelj osnovne šole na Prevaljah, pisatelj Leopold Suhodolčan, in profesor slovenščine, Stanko Kotnik. Prvo tekmovanje za Prežihovo bralno značko so razglasili na področju štirih koroških občin leta 1960. Geslo bralne značke je S knjigo v svet.

Tako tudi na naši šoli učenci sodelujejo v bralni znački, berejo skupaj z Nacionalnim mesecem skupnega branja in s starši v medgeneracijskem projektu.

Knjižničarka