Drugi dan šole v naravi smo obiskali mesto Piran, ki je znan po svoji bogati zgodovini in slikovitem srednjeveškem vzdušju. Obiskali smo Tartinijev trg, kjer se nahaja kip italijanskega skladatelja Giuseppeja Tartinija, povzpeli smo se tudi na Piransko obzidje, ki ponuja osupljiv razgled na mesto in Jadransko morje.

Popoldne smo ob obali opazovali različne morske živali in rastline, saj je morska obala dom številnim vrstam rib, rakov, polžev, školjk in drugih morskih organizmov. Preizkusili smo se tudi v kanuizmu. Veslali smo vse do strunjanskih gojišč školjk.

V prostem času smo se kopali in igrali različne družabne igre. Ves dan je bil poln raznolikih dejavnosti, ki so združevale zabavo, učenje in raziskovanje.