V ponedeljek, 11. 12. 2023, so učenci od 6. do 9. razreda na kulturnem dnevu izvedli dve dejavnosti. Naprej so pisali apele in solidarnostna sporočila, ki potekajo v okviru projekta Pišem za pravice, nato pa poustvarjali za šolsko glasilo Naša misel.

Dogodku Pišem za pravice, ki poteka pod okriljem Amnesty International Slovenija, se je znova, že enajstič zapored, udeležila tudi naša šola. Tokrat so učenci pisali za Maunga Sawyeddollaha iz Mjanmarja, Strica Pabaija in Strica Paula iz Avstralije, Thapela Mohapija iz Južne Afrike, Rito Karasartovo iz Kirgizistana ter Chaimo Issa iz Tunizije. Skupaj so napisali kar 244 apelov in 37 solidarnostnih sporočil. Solidarnost so izrazili tudi na zelo ustvarjalen način – z besedami, mislimi in risbami.

Barbara Cotič Papotnik