Dragi učenci, spoštovani starši in skrbniki!

Počitnice se bliskovito bližajo h koncu in kmalu bodo učilnice zopet polne otroške vedoželjnosti, igrivosti in ustvarjalnosti.

Šola odpira svoja vrata v ponedeljek, 2. septembra 2024.

Prvošolci ste vabljeni skupaj starši oz. skrbniki ob 11. uri, ko bo v šolski avli za vas potekal slavnostni sprejem in nato kratka predstavitev dela v razredu.

Učenci 2.–9. razreda se boste ob 8.20 zbrali v matičnih učilnicah. Po prvih dveh urah z razredniki bo sledil pouk po urniku, ki bo do petka objavljen na šolski spletni strani. Pouk bo potekal 5 šolskih ur, torej do 12.40. Učenci naj imajo s seboj šolske copate, pisalo, beležko, mapo in gradiva za pouk po urniku.

Šolska malica bo organizirana za vse učence 2.–9. razreda.

Kosilo bo za učence 2.–4. razreda. Za učence 5.–9. razreda kosila ne bo oz. bo organizirano le za tiste učence, ki bodo na kosilo prijavljeni. Na kosilo lahko otroka prijavite do četrtka, 29. 8. 2024 do 12. ure v tajništvo šole po elektronski pošti: tajnistvo@os-sempeter.si ali na telefonsko številko 03 703 20 50 oziroma preko aplikacije eAsistent.

Prevozi

Prvi šolski dan bosta zjutraj vožnjo opravila dva avtobusa, in sicer

1. avtobus na relaciji: Tofant (7.24) – Stebovnik (7.25) – Podkraj (7.28) – Ponikva pri Žalcu (7.30) – Kale (7.33) – Loke (7.38) – Grče (7.39) – Zalog, transformator (7.41) – Zalog, nadvoz (7.45) – Zalog, kapela (7.46) – Zg. Grušovlje (7.49) – Sp. Grušovlje (7.50) – OŠ Šempeter (7.57).
  2. avtobus na relaciji: Zg. Roje (8.00) – Sp. Roje (8.01) – Podlog, Tara (8.06) – Podlog, Burjek (8.07) – Podlog, Sedminek (8.08) – OŠ Šempeter (8.15).

Tudi po končanem pouku bo avtobus opravil dve vožnji, in sicer:

1. avtobus ob 12.50, na relaciji: OŠ Šempeter – Roje – Podlog – OŠ Šempeter.
  2. avtobus ob 13.10, na relaciji: OŠ Šempeter – Tofant – Stebovnik – Podkraj – Ponikva pri Žalcu – Kale – Loke – Grče – Zalog, transformator – Zalog, nadvoz – Zalog, kapela – Zg. Grušovlje – Sp. Grušovlje.

Delo v oddelkih podaljšanega bivanja (OPB) bo za prijavljene učence prvi šolski dan potekalo do 15.10.

Veselimo se novega šolskega leta in vsega lepega in novega, kar nam bo prineslo. Verjamemo, da lahko z dobro voljo, sodelovanjem in razumevanjem rešimo vse začetne ovire, s katerimi se morda soočamo ob začetku šolskega leta in pogumno stopimo novim izzivom naproti ter ustvarimo skupne nepozabne trenutke.

Se vidimo 2. septembra!

Ravnateljica Lučka Drnovšek s kolektivom OŠ Šempeter v Savinjski dolini